مهمترین دلایل استفاده از ریدایرکت 302

  • نویسنده : مینا رحیمی
  • زمان مطالعه : 14 دقیقه
  • تاریخ انتشار : 1400/02/28
مهمترین دلایل استفاده از ریدایرکت 302

مطمئن نیستید که ریدایرکت 302 چیست یا چه زمانی باید از آنها استفاده کنید؟ آیا شما در مورد تأثیر در SEO خود کنجکاو هستید؟ من خبر خوبی دارم؛ تغییر مسیر ۳۰۲ در واقع بسیار ساده و موثر است. در واقع تغییر مسیر 302 راهی است که به موتورهای جستجو و کاربران می گوید یک صفحه به طور موقت منتقل شده و آنها را برای مدت کوتاهی به صفحه جدید هدایت می کند.

مشکل استفاده از ریدایرکت اشتباه می تواند به طور قابل توجهی بر SEO و تجربه کاربر تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که دستیابی به مسیر مناسب برای استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال شما بسیار مهم است. بنابراین چه تفاوتی بین انواع ریدایرکت‌ها وجود دارد و چه زمانی باید از 302 استفاده کنید؟ آنچه شما باید بدانید اینجاست.

تفاوت بین ریدایرکت 302 و ریدایرکت 301 چیست؟

ریدایرکت 302 کد وضعیت پاسخ HTTP است که به موتورهای جستجو می گوید یک صفحه منتقل شده است ، اما فقط به طور موقت. سپس کاربران (و موتورهای جستجو) را به صفحه موقت جدید هدایت می کند. ریدایرکت 301 یک کد وضعیت پاسخ HTTP در سمت سرور است که به کاربران و موتورهای جستجو می گوید صفحه ای برای همیشه منتقل شده است و دیگر برنمی گردد.

برای کاربران ، تفاوت کمی بین دو نوع ریدایرکا وجود دارد. بدون توجه به نوع تغییر مسیر ، آنها به صفحه جدید (امیدوارم مفیدتر) ارسال می شوند. تفاوت اصلی بین ریدایرکت 302 و ریدایرکت 301 مدت زمان انجام تغییر مسیر است ، اما 302 نکته مهمی را نیز پشت سر می گذارد: نوع لینک و رتبه بندی صفحه.

وقتی از ریدایرکت 302 استفاده می کنید ، صفحه اصلی معمولاً رتبه Google خود را حفظ می کند ، بنابراین نباید تاثیری در تلاش های شما در زمینه سئو داشته باشد. با این حال ، تغییر مسیر 301 باعث از دست دادن رتبه بندی صفحه اصلی می شود و می تواند باعث شود که موتورهای جستجو از آن خارج شوند.

طبق گفته گوگل ، دلایل اصلی استفاده از ریدایرکت 301 (دائمی) عبارتند از:

  • دامنه ها را تغییر داده اید.
  • افراد از طریق چندین URL به سایت شما دسترسی پیدا می کنند.
  • شما در حال ادغام دو وب سایت یا صفحه هستید.

هنگام تغییر از HTTP به HTTPS  یا هنگام ادغام دو صفحه مرتبط ، ممکن است از ریدایرکت 301 نیز استفاده کنید . هر زمان صفحه ای را جابجا کردید و قصد بازگشت آن را ندارید ، از 301 استفاده کنید. هنگامی که از تغییر مسیر 301 استفاده می کنید ، صفحه اصلی دیگر توسط Google در نظر گرفته نمی شود ، این دلیل اصلی است که می خواهید اطمینان حاصل کنید که از نوع صحیح تغییر مسیر استفاده می کنید.

توجه گوگل به ریدایرکت 302

حال فرض کنید شما تصمیم دارید صفحه را برای طراحی مجدد و به روزرسانی برای چند روز پایین بیاورید. اگر از تغییر مسیر 301 استفاده می کنید ، گوگل فکر می کند صفحه برای همیشه از بین رفته است و صفحه را از رتبه بندی خارج می کند، ولی اگر از 302 استفاده کنید و گوگل می داند که صفحه در حال بازگشت است.

نوع ریدایرکتی که استفاده می کنید به شدت بر SEO شما تأثیر می گذارد ، بنابراین مطمئن شوید که همیشه از نوع صحیح برای شرایط استفاده می کنید.

چهار دلیل برای استفاده از ریدایرکت 302

حال بیایید ببینیم مزایای دقیق استفاده از تغییر مسیر 302 چیست؟ همه ریدایرکت ها به یک اندازه کارایی نداشته و استفاده از ریدایرکت اشتباه می تواند تأثیر بسزایی در سئوی سایت شما داشته باشد ، همانطور که قبلاً توضیح داده ایم.

به یاد داشته باشید ، ریدایرکت 301 دائمی است. شما به گوگل و کاربران می گویید که صفحه از بین رفته است و هرگز برنمی گردد. اگر تغییر دائمی نباشد ، باید از ریدایرکت 302 استفاده کنید.

در اینجا چند مزیت استفاده از تغییر مسیر 302 نسبت به 301 وجود دارد.

۱- با ریدایرکت 302 تغییر مسیرها در UX را بهبود ببخشید

هیچ چیز ناامیدکننده تر از کلیک کردن روی یک لینک و محقق نشدن خواسته کاربر نیست. کافی است بیشتر کاربران را به نتایج جستجو (و به یک رقیب) برگردانید تا دیگر محبوبیتی برای کاربر و گوگل نداشته باشید!

ریدایرکت 302 باعث می شود کاربران و موتورهای جستجو همیشه محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. به عنوان مثال ، اگر کالایی به طور موقت موجود نیست ، شما می توانید با استفاده از هدایت 302 مشتری ها را به صفحه مربوط به محصول یا صفحه ای بفرستید که به آنها اطلاع می دهد که کالای موجود مجدد موجود است. هنگام طراحی مجدد صفحه محتوای ستونی ، ممکن است از 302 برای ارسال کاربران به محتوای مرتبط استفاده کنید .

۲- ریدایرکت 302 تغییر مسیر موقت است

برخلاف 301 صفحه ، 302 هدایت موقتی است ، به این معنی که در هر زمان می توانید برگردید. این انعطاف پذیری زیادی را برای دارندگان سایت فراهم می کند. به عنوان مثال ، هنگام طراحی مجدد صفحه فرود یا همان لندینگ ، می توانید به طور موقت کاربران سایت را به یک صفحه مرتبط بفرستید.

از آنجا که سوئیچ موقتی است ، Google صفحه را از نتایج جستجو حذف نمی کند که این امری مهم است.

۳- ریدایرکت 302 نباید به SEO شما آسیب برساند

تغییر مسیر 302 به گوگل (و سایر موتورهای جستجو) می گوید که این حرکت موقتی است و باعث حفظ رتبه بندی صفحه و ارزش لینک می شود. در نتیجه ، اجرای ریدایرکت نباید بر SEO شما تأثیر بگذارد. این بدان معناست که تمام تلاش شما بی فایده نخواهد بود!

انتخاب درست ریدایرکت ۳۰۲

هنگامی که صفحه دیگر نیازی به ریدایرکت ندارد ، به سادگی ریدایرکت را حذف کنید و مطمئن باشید که SEO شما تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت.

۴- اجرای 302 راحت تر است

ایجاد تغییر مسیر 301 نیاز به دسترسی سرور شما دارد ، به این معنی که بیشتر بازاریاب های دیجیتال و صاحبان سایت برای اجرای تغییر مسیر 301 باید از یک توسعه دهنده کمک بگیرند. با این وجود ، 302 می تواند با استفاده از متاتگ یا یک افزونه وردپرس به راحتی ایجاد شود . این بدان معناست که شما می توانید به سرعت آنها را پیاده سازی کرده و اجرایی کنید.

توجه: فقط درصورت انتقال دائمی یک صفحه از ریدایرکت 302 استفاده نکنید فقط به این دلیل که آسان تر هستند. اگر جابجایی صفحه دائمی است ، همیشه از ریدایرکت 301 استفاده کنید. بسته به سایت شما ، ایجاد 301 ممکن است به اندازه کافی آسان باشد. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید ، به پایگاه دانش میزبان خود بروید یا به دنبال یک افزونه وردپرس باشید.

چه زمانی باید از تغییر مسیر 302 استفاده کنید؟

به یاد داشته باشید ، تفاوت اصلی بین 301 و 302 ، ماندگاری ریدایرکت است. اگر یک صفحه برای مدت کوتاهی در حال جابجایی است باید از یک ریدایرکت 302 برای حفظ یکپارچگی صفحه اصلی (و رتبه بندی) استفاده کنید.

بیایید چند نمونه از مواردی را که می خواهید از 302 استفاده کنید ، بررسی کنیم.

۱- وقتی یک صفحه به طور موقت منتقل می شود

تغییر مسیر 302 هیچ تفاوتی عملی برای کاربران ایجاد نمی کند. بدون توجه به چیزی به صفحه جدید ارسال می شوند. برای موتورهای جستجو ، ماهیت سوئیچ بسیار مهم است.

اساساً ، شما به موتورهای جستجو می گویید ، “سلام ، اکنون نگران این صفحه نباشید. صفحه دیگر به زودی باز خواهد گشت. “

اگر اطمینان دارید این حرکت موقتی است ، 302 راهی است که باید دنبال کنید. به عنوان مثال ، ممکن است یک صفحه را موقتاً منتقل کنید زیرا:

  • شما در حال به روزرسانی صفحه هستید ، اما صفحه جدید هنوز فعال نیست
  • شما به دنبال دریافت بازخورد درباره یک صفحه جدید قبل از انتقال دائمی هستید
  • شما در حال اجرای یک تبلیغ حساس به زمان هستید و می خواهید بازدید کنندگان را برای مدت کوتاهی به صفحه هدایت کنید

۲- وقتی یک صفحه در دست توسعه است

دلیل دیگر استفاده از ریدایرکت موقت زمانی است که یک صفحه (یا وب سایت) در دست توسعه است. برای طراحی مجدد گسترده ممکن است نیاز به آفلاین شدن سایت شما باشد که برای کاربران ناامیدکننده و برای موتورهای جستجو گیج کننده باشد. به جای حلق آویز کردن کاربران ، یک تغییر مسیر موقت به آنها اجازه می دهد تا بدانند صفحه یا سایت خیلی زود باز خواهد گشت.

تایمر سایت برای طراحی

در این شرایط ، ممکن است کاربران را به یک صفحه ثبت نام از طریق ایمیل ارسال کنید یا یک ساعت شمارش معکوس ارائه دهید تا آنها بدانند که سایت دوباره برمی گردد. این صفحه همچنین میتواند لینک به حساب های شبکه های اجتماعی برای کمک به ایجاد حضور در شبکه های اجتماعی شما را ارائه دهد.

۳- وقتی محتوا غیرفعال است یا صفحه خراب است

هنگام خراب یا غیرفعال شدن صفحه ، ممکن است از ریدایرکت 302 نیز استفاده کنید. شما نمی خواهید کاربران در یک صفحه خالی قرار بگیرند (یا خطای 404 دریافت کنند ) ، بنابراین ممکن است هدایت مجدد موقت راهی برای انجام این کار باشد. به یاد داشته باشید ، فقط اگر از ریدایرکت 302 استفاده می کنید ، صفحه را دوباره برگردانید.

به عنوان مثال ، ممکن است این محتوا غیرفعال باشد زیرا شما یک دوره ثبت نام نیمه ساله در یک سایت عضویت دارید یا یک صفحه فرود برای یک وبینار تکراری دارید که در حال حاضر در دسترس نیست. 302 باید اطمینان حاصل کند که سایت رتبه SEO خود را حفظ می کند و هنگامی که می خواهید صفحه را دوباره فعال کنید آماده است.

۴- وقتی کالایی در دسترس نیست

به آخرین باری که سعی کردید کالایی را بصورت آنلاین سفارش دهید ، فکر کنید و فقط می توانید دریابید که کالا دیگر موجود نیست. شما خیلی نزدیک بودید که آن مورد را در دست خود داشته باشید ، فقط می توانید متوجه شوید که آن چیز از بین رفته است و هیچ تصوری از زمان عرضه مجدد آن ندارید.

ناامیدکننده است و شما احتمالاً برای تکمیل خرید خود به سراغ یک رقیب می روید. به همین دلیل موجودی کالا (وقتی کالایی موجود نیست ) می تواند به درآمد کلی آسیب برساند و بر اعتماد برند تأثیر بگذارد.

واقعیت این است که اقلام گاهی از انبار خارج می شوند. این فقط بخشی از تجارت است. ممکن است تولید کننده ای رو به اتمام باشد ، یا در غیر این صورت زنجیره تأمین تحت تأثیر چیزی خارج از کنترل شما قرار گیرد.

اگرچه ممکن است همیشه نتوانید فروش را کنترل کنید ، اما می توانید برای حفظ تجربه کاربر از تغییر مسیرها استفاده کنید. به عنوان مثال ، ممکن است از یک ریدایرکت 302 برای ارسال کاربران به یک صفحه لیست انتظار مانند این مورد استفاده کنید:

ریدایرکت 302

شما همچنین می توانید کاربران را به یک محصول مرتبط ارسال کنید (فقط مطمئن شوید که آنها را در جریان بگذارید!) هنگامی که محصول دوباره در انبار موجود شد ، می توانید صفحه اصلی را مجددا فعال کرده و تمام سئوی خود را که برای آن سخت کار کرده اید حفظ کنید.

۵- هنگامی که محتوا یا طراحی، A / B تست می شود

چه در تجارت الکترونیک باشید ، چه در صنعت خدمات ، چه یک تجارت محلی داشته باشید ، آزمایش A / B برای نتیجه نهایی شما بسیار مهم است. آزمایش A / B به شما امکان می دهد دو نسخه مختلف از همان صفحه را آزمایش کنید تا ببینید کدام نسخه باعث ایجاد تبدیل ، فروش یا هر رفتار دیگری می شود که کاربران می خواهند انجام دهند.

بنابراین 302 از کجا وارد عمل می شود؟

خوب ، شما نمی خواهید صفحه خود را برای همیشه تغییر مسیر دهید زیرا ممکن است متوجه شوید که صفحه اصلی بهترین صفحه است! درعوض ، از ریدایرکت 302 استفاده کنید تا بدون از دست دادن رتبه بندی ، کاربران خود را به طور موقت به صفحه تنظیم شده بفرستید. وقتی آزمایش تمام شد ، می توانید ریدایرکت را حذف کرده و دوباره به حالت عادی برگردید.

برای ریدایرکت به دسک تاپ یا نسخه موبایل توجه کنید

اگر قبلاً یک وب سایت مناسب برای موبایل ارائه نکرده‌اید، زمان آن گذشته است و باید هر چه سریعتر به سمت بهینه سازی نسخه موبایل خود پیش بروید. سایت شما از قبل هم در موبایل و هم در دسک تاپ باید به خوبی کار کند ، اما دلایلی وجود دارد که شما همچنان می توانید نسخه موبایل وب سایت را داشته باشید.

انتخاب ریدایرکت 301 یا 302

به عنوان مثال ، یک برنامه بانکی ممکن است نسخه ساده وب سایت خود را برای کاربران تلفن همراه ارائه دهد ، یا ممکن است متوجه شود بیشتر کاربران تلفن همراه به دنبال محل شعبه خود هستند. 302 می تواند آن کاربران را به مفیدترین صفحه بفرستد.

نتیجه

تغییر مسیرها ممکن است گیج کننده باشند: 301s ، چه ریدایرکت ۳۰۲ باشد چه ۳۰۱. اگر توسعه دهنده یا متخصص فنی SEO نباشید ، استفاده از این موارد ممکن است مشکل‌ساز شوند. امیدواریم به شما کمک کرده باشیم تا درک بهتری از زمان و دلیل مایل بودن استفاده از ریدایرکت 302 در سایت خود داشته باشید. حالا که تفاوت این دو را فهمید ، مطمئن شوید که مورد مناسب را در سایت خود پیاده سازی می کنید.

آیا قبلاً از ریدایرکت موقت استفاده کرده اید؟ با چه چالش هایی روبرو شدید؟ برای ما در قسمت کامنت‌ها بگویید.

پرسش و پاسخ تکمیلی

سفارش فوری تولید محتوا

تعداد کلمه و مقاله را وارد کنید تا سفارش شما محاسبه شود

درصد تخفیف : 0%
قیمت هر مقاله0 تومان
قیمت کل0 تومان
قیمت با تخفیف0 تومان
پرداخت

با ما گفتگو کنید